Yükleniyor...
Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu
Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu

Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanlığı tarafından Türkiye Fullbright Eğitim Komisyonu aracılığıyla 2014-2015 akademik yılında geçerli olmak üzere Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu veriliyor.Son başvuru tarihi :9 Aralık 2013

#Burslar
0 1815

Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanlığı tarafından Türkiye Fullbright Eğitim Komisyonu aracılığıyla 2014-2015 akademik yılında geçerli olmak üzere Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu veriliyor.

Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu kapsamında Türkiye’deki meslek yüksekokullarının belirli bölümlerinde okuyan öğrenciler Amerika’da “community college” adı verilen okullarda bir yıl ders alıyorlar

Başvuru yapılabilecek alan listesi için tıklayınız.

Bu burs programı, öğrencilerin alanları ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştirmelerine, İngilizce dil seviyelerini yükseltmelerine ve Amerikan toplumu ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Başvuracak Adaylarda Aranan Nitelikler

1.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. (Green Card sahibi olanlar ile Amerikan vatandaşlığı olan adaylar başvuramazlar.)

2.Türkiye’de bir meslek yüksekokuluna kayıtlı öğrenci olmak. (Hazırlık, 1. ve 2. sınıf öğrencileri başvuru yapabilirler.)

3.Ziraat, Su Ürünleri, Veterinerlik, Uygulamalı Mühendislik, Muhasebe, Bankacılık Finans, Pazarlama, İnsan Kaynakları, Büro Yönetimi, Okul Öncesi Eğitim, Bilgi Teknolojisi, Web Tasarımı, Medya, Dijital Tasarım, Grafik Tasarım, Halkla İlişkiler, Turizm ve Otelcilik, Acil Durum Yönetimi, İtfaiyecilik alanlarında okuyor olmak. (Burs verilen alanlarım tam listesine Komisyonumuzun web sitesinden ulaşabilirsiniz.)

4.Lise mezuniyet not ortalamasının 5.00 üzerinden en az 3.50 veya 100 üzerinden en az 70 olması.

5.Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf not ortalamalarının 4.00 üzerinden en az 2.80 veya 100 üzerinden 70 olması.

6.Orta derecede İngilizce bilmek. (Bursiyer olarak seçilen adayların, İngilizce bilgi düzeylerine göre, ABD’de programlarına başlamadan önce Türkiye’de İngilizce eğitim programlarına katılmaları istenebilir. Bu durumda eğitim gideri Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından karşılanacaktır.)

7.Bursa aday gösterilme ve seçilme süreci boyunca Türkiye’de ikamet ediyor olmak ve bir akademik yılı kapsayan program bitiminde Türkiye’ye geri dönüş yapmak.

Başvuru belgesi için tıklayınız.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
Rh More Than Reading 1

1500 Okuma-Anlama Sorusu, 1000 Kelime ve Yapı Sorusu; Detaylı Ek Kitap ve 1 Yıl Ücretsiz Online Hizmetler.

Rh More Than Reading 1
Rh YDS Deneme Sınavları

10 Özgün YDS Deneme Sınavı ve Online Detaylı Açıklamalı Cevap Anahtarı. 1 Yıl Dijital Kullanım Ücretsiz.

Rh YDS Deneme Sınavları
02/11/2013 0 1815
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!