Yükleniyor...
YDS'den 55 Almak İçin Ne Yapmalıyım?
YDS'den 55 Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Yds'den 55 Almak İçin Ne Yapmalıyım?

ÖSYM tarafından her yıl ilkbahar ve sonbaharda olmak üzere 2 defa düzenlenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile akademik kariyer yapanlardan dil tazminatı almak isteyen kamu personellerine kadar geniş bir yelpazede katılan adayların yabancı dil bilgisi ölçülmektedir. Bu yüzden, her geçen gün önemi artmakta ve daha fazla aday YDS'ye başvurmaktadır.

Bir adayın YDS'ye sıfırdan hazırlanması, daha önce girmesi ya da İngilizce temelinin olması vb. faktörler alınacak puanları etkilemektedir. Burada önemli olan adayın mevcut seviyesine ve almak istediği puana yönelik bir çalışma stratejisi belirlemesi ve bu stratejiye uyarak sınava hazırlanmasıdır. Hedeflenen puanlara ulaşmak için kimi adayların detaylı gramer eğitimi alması, kelime dağarcıklarını geliştirmesi gerekirken kimi adayların ise sadece soru çözümlerine ve analizlerine odaklanması yeterli olacaktır.


YDS
'ye girecek adayların 80 soru kapsamında karşılaşacağı soru tipleri ve sırası genel olarak şu şekildedir:

-YDS'de ilk 16 soru, vocabulary (kelime), preposition (edat), tense (yüklem), connectors (bağlaç), relative clauses (sıfat cümleciği), noun clauses (isim cümleciği) ve diğer gramer soruları özelinde oluşmaktadır.

Bu bölümde, vocabulary kısmından 1 noun (isim), 1 verb (fiil), 1 adjective (sıfat), 1 adverb (zarf), 2 phrasel verb (takım fiil) olmak üzere toplam 6 soru gelmektedir. Geriye kalan sorularda gramer sorularının belirli bir sayısı olmamakla birlikte ağırlıklı olarak tense, connectors ve preposition sorulmaktadır.

-10 adet YDS cloze test sorusu yer almaktadır. 2 paragraf için 5’er soru vardır.

-YDS cümle tamamla soruları 10 adet olarak karşımıza çıkmaktadır.

-YDS'de 6 adet çeviri sorusu sorulmaktadır. 3 tanesi İngilizceden Türkçeye, 3 tanesi ise Türkçeden İngilizceye çeviri bilgisini ölçmektedir.

-YDS kapsamında toplam 20 soru için 5 paragraf yer almakta ve her paragrafta 4 soru sorulmaktadır.

-YDS'nin son 18 sorusu ise 5 diyalog tamamlama, 4 eş anlamlı cümle sorusu, 4 adet paragraf tamamlama sorusu ve son olarak 5 tane ilgisiz cümle sorusundan oluşmaktadır.


YDS'den Nasıl 55 Puan Alırım?

Rh More Than Reading 1

1500 Okuma-Anlama Sorusu, 1000 Kelime ve Yapı Sorusu; Detaylı Ek Kitap ve 1 Yıl Ücretsiz Online Hizmetler.

Rh More Than Reading 1
Rh YDS Deneme Sınavları

10 Özgün YDS Deneme Sınavı ve Online Detaylı Açıklamalı Cevap Anahtarı. 1 Yıl Dijital Kullanım Ücretsiz.

Rh YDS Deneme Sınavları
31/10/2017 0 8490
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!