Yükleniyor...
YDS'den Nasıl Yüksek Puan Alırım?
YDS'den Nasıl Yüksek Puan Alırım?

Yds'den Nasıl Yüksek Puan Alırım?

Günümüzde lisansüstü eğitimin ve akademik kariyerin temel bir öğesi haline gelen, kamu ve özel kuruluşlarda her geçen gün daha da önem kazanan İngilizce yeterliliği, her sene ÖSYM tarafından düzenlenen YDS ile ölçümleniyor.Her geçen gün sınava giren kişi ayısının artması ile birlikte adaylar şu sorunun cevabını arıyor. “YDS’ den nasıl yüksek puan alırım?” Bu yazıda sınavdan nasıl yüksek puan alınabileceği ile ilgili bilgiler vereceğiz.

YDS’ye çalışmaya nereden başlanmalı?


YDS’den yüksek puan almayı hedefliyorsak öncelikle İngilizcenin temel yapısı hakkında bilgi edinmeye başlamalıyız. Bunun yanında, bildiğimiz kelime sayısını arttırmalı ve okuma-anlama becerimizi geliştirmeliyiz. İngilizceye yönelik genel çalışma disiplinimizi oturttuktan sonra bol bol deneme çözerek sınav sistemine kendimizi hazırlamalıyız. Böylelikle, YDS’ye girdiğimizde heyecanımızı azaltma ve hedeflediğimiz yüksek puanlara ulaşma şansımızı arttırmış olacağız.


YDS’de çıkan kelimelere yönelik çalışmalar


YDS’de çıkan bir soruyu doğru çözebilmek için öncelikle soruyu doğru anlamamız gerekmektedir. Bunun için de işin temeline yani gramere ve kelimelere odaklanmalıyız. Sözlük yardımıyla bilmediğimiz kelimeleri öğrenmeli, seviyemize göre bol bol İngilizce akademik metinler okumalı ve çeviriler yapmaya odaklanmalıyız. Kelimeleri listeler oluşturarak ezberlemek fayda sağlayabilir ancak kalıcılığı da tartışmaya açıktır. Bu yüzden, okuma çalışmaları yaparak YDS’de karşılaşacağımız gramer yapısına ve kelime çeşitlerine aşinalık kazanmalıyız.


Kelime çalışmalarına yönelik www.remzihoca.com sayfamızda yer alan sözlük uygulamamızdan bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını öğrenebilir, remzihoca Instagram sayfamızı takip ederek sizler için paylaştığımız kelimeleri, zıt ve eş anlamları özelinde de inceleyebilirsiniz. Bu kelimeler ile cümle kurma alıştırmaları yaparak YDS’de çıkacak kelime ve cümle yapılarına yönelik pratikler yapmış olursunuz.


YDS’ye bol bol okuyarak hazırlanmalısınız


Bir konuda bilgi sahibi olabilmek ya da edindiğimiz bilgiyi taze tutabilmek için ne kadar çok okuyorsak İngilizce için de aynı kural geçerli. Öğrendiğimiz kelimelerin tüm kapsamıyla hafızamızda yer edinmesi için paragraflar ve metinler yardımıyla farklı kullanımlarına tanıklık etmeliyiz. Bu yüzden, İngilizce okuma aktivitelerini günlük yaşamımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Seviyemiz dahilinde konusu ilgimizi çekecek İngilizce akademik metinler okumalıyız. İngilizce haber sitelerini takip ederek ya da e-mailimize yönlendireceğimiz İngilizce e-bültenler ile de okuma-anlama pratikleri gerçekleştirebiliriz.


Aynı zamanda, sınava hazırlananlar için özel olarak düzenlediğimiz ücretsiz YDS Okuma ve Çeviri kaynaklarımıza www.remzihoca.com üzerinden erişebilir, sınavda karşımıza çıkacak olan birçok cümle ve paragraf sorularına bu kaynaklardan da çalışarak hazırlanabilirsiniz. Bunun yanında her gün bir akademik metin paylaştığımız Pinterest hesabımızı da takip ederek okuma çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.


Sorularda analizler yapmak


Sınava sadece kelimeler ezberleyip, okumalar yaparak çalışmak her zaman yüksek puanlar getirtmeyebilir. Bundan dolayı, sınavda zamanı verimli kullanabilmek ve motivasyonumuzu yükseltmek için de çalışmalar yapmamız gerekiyor. Bu da deneme çözerek, yanlış cevapladığımız soruların analizlerini yaparak gerçekleşiyor. Unutmayın! Azimle çıktığınız bir yolda harcadığınız emek, size asla ihanet etmez! Düzenli bir şekilde denemeler çözmek ve sorulardaki yanlış cevaplarınız üzerine analizler yapmak, bir sonraki denemenize ve YDS sınavına kendinize güvenerek girmenize ve aynı hatalara düşmeyerek daha yüksek puanlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır.


Bu kapsamda, sınava hazırlığınızı desteklemek amacıyla online YDS Deneme Grubu ve YDS Soru Çözüm gruplarımıza katılarak yüksek puanlar eşliğinde hedefinize ulaşabilirsiniz.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Ön Hazırlık

YDS ve YÖKDİL'e Hazırlanmaya Sıfırdan Başlayın!

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Ön Hazırlık
Rh More Than Reading 1

1500 Okuma-Anlama Sorusu, 1000 Kelime ve Yapı Sorusu; Detaylı Ek Kitap ve 1 Yıl Ücretsiz Online Hizmetler.

Rh More Than Reading 1
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
13/07/2017 0 10398
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!