Yükleniyor...
YKS-DİL

YKS-DİL

ÖSYM tarafından yabancı dilde yükseköğretim programlarına alınacak öğrencilerin seçimi ve tercihlerine göre yerleştirilebilmeleri amacıyla düzenlenen dil sınavıdır.

ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından 2018-2019 öğretim yılı için yabancı dilde yükseköğretim programlarına alınacak öğrencilerin seçimi ve tercihlerine göre yerleştirilebilmeleri amacıyla düzenlenen dil sınavıdır. Sınav, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 45. maddesi kapsamında Yükseköğretim Kurulunca belirlenen usul ve esaslar doğrultusunda uygulanmaktadır.

Yabancı dil bölümünde okuyan adayların lisans eğitiminde yabancı dil bölümlerini tercih edebilmeleri için girdikleri YKS 3’te, seçmiş oldukları yabancı dil alanı kapsamında kelime ve gramer bilgisi ile okuduğunu anlama becerileri ölçülmektedir. YKS 3’te toplamda 80 soru yer almaktadır. Sorular ise genel bağlamda cümle tamamlama, paragraf tamamlama, kelime, gramer, çeviri, durum, diyalog soru tiplerinden oluşmaktadır.

Online eğitim kapsamında en temelde adaylar, kaliteli eğitime herhangi bir lokasyona bağlı olmaksızın diledikleri yerden erişebilme fırsatı bulmaktadırlar. Bu fırsat, başarılı olmak için yola çıkmış adaya teknolojinin sağlayacağı tüm imkanları kullanarak hedefine ulaşmasında aracılık etmektedir.

Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!