Yükleniyor...
YÖKDİL Sınavı 2. Örnek Soruları Yayımlandı
YÖKDİL Sınavı 2. Örnek Soruları Yayımlandı

Yökdil Sınavı 2. Örnek Soruları Yayımlandı

YÖKDİL sınavı örnek sorularının ikincisi Ankara Üniversitesi tarafından yayımlandı. 

YÖKDİL Sınavı başvuruları 30 Ocak - 10 Şubat 2017 tarihleri arasında alınmıştı. YÖKDİL sınavı örnek soruları Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi tarafından yayımlandı.

Ankara Üniversitesi paylaşılan YÖKDİL örnek sorularının sınavdaki soru türleri hakkında bilgi amaçlı olduğunu ve 5 Martta yapılacak olan YÖKDİL sınavı ile örnek soruların zorluk düzeylerinin farklı olabileceğini vurguladı.


YÖKDİL NE ZAMAN YAPILACAK?

YÖKDİL Sınavı 5 Mart 2017 Pazar günü saat 09.30’da tek oturum halinde gerçekleştirilecektir. Adaylara, çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulacak ve 180 (yüz seksen) dakika sınav süresi verilecektir. Adaylar sınavda yapacakları işaretlemeler ve yazacakları yazılar için yanlarında, koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurmalıdır.


YÖKDİL GİRİŞ BELGELERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav giriş belgeleri 27 Şubat'ta yayımlanacak sınav, 5 Mart'ta 30 ilde düzenlenecek."Alana özgü" ilk akademik dil sınavı YÖKDİL Sınavı, mevcut Yabancı Dil Sınavının (YDS) yanında adayın alanındaki (fen ve mühendislik, sosyal ve beşeri bilimler, sağlık alanlarında) dil yeterliliğini belirlemeye yönelik akademik yabancı dil sınavı niteliğini taşıyor. YÖK tarafından başlatılan YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile düzenlenecek. Sınav soruları Ankara Üniversitesince hazırlanacak, sınav organizasyonunu ise Anadolu Üniversitesi gerçekleştirecek.

Rh More Than Reading 1

1500 Okuma-Anlama Sorusu, 1000 Kelime ve Yapı Sorusu; Detaylı Ek Kitap ve 1 Yıl Ücretsiz Online Hizmetler.

Rh More Than Reading 1
Rh YDS Deneme Sınavları

10 Özgün YDS Deneme Sınavı ve Online Detaylı Açıklamalı Cevap Anahtarı. 1 Yıl Dijital Kullanım Ücretsiz.

Rh YDS Deneme Sınavları
20/02/2017 0 23473
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!