Yükleniyor...
YÖKDİL Sınavına Giriş Belgeleri Yayımlandı
YÖKDİL Sınavına Giriş Belgeleri Yayımlandı

Yökdil Sınavına Giriş Belgeleri Yayımlandı

05 Mart 2017 saat 09:30'da yapılacak olan YÖKDİL Sınavına başvuruda bulunan adaylar sınava giriş belgelerine online olarak ulaşabilirler.

05 Mart 2017 saat 09:30'da yapılacak olan YÖKDİL Sınavına başvuruda bulunan adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmış olup adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, http://yokdil.yok.gov.tr/ internet adresinden edineceklerdir.

YÖKDİL Sınavı başvuruları 30 Ocak - 10 Şubat 2017 tarihleri arasında alınmıştı.


YÖKDİL Ne Zaman ve Nasıl Gerçekleştirilecektir?

YÖKDİL Sınavı, ilk kez 5 Mart 2017 tarihinde tek oturumda 30 ilde gerçekleştirilecektir. Bu dönem için sadece İngilizce alanında yapılacak sınav gelecek dönemlerde Almanca, Fransızca, Arapça olarak da genişletilecektir ve yılda iki kez gerçekleştirilecektir.

"Alana özgü" ilk akademik dil sınavı YÖKDİL Sınavı, mevcut Yabancı Dil Sınavının (YDS) yanında adayın alanındaki (fen ve mühendislik, sosyal ve beşeri bilimler, sağlık alanlarında) dil yeterliliğini belirlemeye yönelik akademik yabancı dil sınavı niteliğini taşıyor. YÖK tarafından başlatılan YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile düzenlenecek. Sınav soruları Ankara Üniversitesince hazırlanacak, sınav organizasyonunu ise Anadolu Üniversitesi gerçekleştirecek.

27/02/2017 0 1778
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Benzer Yazılar
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!