Yükleniyor...
YÖK'ten Uzatmalı Lisansüstü Öğrencileri için Açıklama

Yök'ten Uzatmalı Lisansüstü Öğrencileri Için Açıklama

Yükseköğretim Kurulu araştırma görevlisi kadro ilanlarına “Lisansüstü Eğitimde” uzatmalı öğrencilerin başvuramamaları yönünde karar aldı. Ayrıca YÖK 33/a ve 50/d kadroları için önemli karar aldı.

#Akademik Haberler
0 4306
20 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin uygulanmasına ilişkin, lisansüstü eğitim programlarına kayıtlı öğrencilerin azami öğrenim sürelerinin 2016-2017 eğitim öğretim Güz yarıyılından başlanmasına Yükseköğretim Kurulunca karar verilmişti.

Yükseköğretim Kurulu almış olduğu kararda 06.02.2013 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğinde tanımlanan azami öğrenim dolduran ancak 2016-2017 eğitim öğretim güz yarıyılından itibaren azami süreleri tekrar başlatılan öğrencilerin 2547 sayılı Kanun’un 50/d veya 33/a maddesi uyarınca ilan edilen araştırma görevlisi kadrolarına başvuramayacağına,

20 Nisan 2016 tarihinden itibaren 2017 Güz dönemine kadar geçen sürede azami öğrenim sürelerin dolması nedeniyle kadro ile ilişkileri kesilen araştırma görevlilerin 2016-2017 güz döneminde azami öğrenim sürelerinin yeniden başlaması nedeniyle 2547 sayılı kanunun 50 d ve 33/a maddesi uyarınca ilan edilen araştırma görevlisi kadrolarına başvuramayacaklarına,

Halen 2547 sayılı kanunun 50/d ve ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrolarında bulunan ancak azami öğrenim süresini dolduran veya dolduracak olan araştırma görevlilerin kadro ile ilişiklerin kesilmesi gerektiği ancak öğrencilik sürelerin 2016-2017 Güz dönemi itibarıyla yeniden başlaması nedeniyle öğrencilik statülerin devam etmesi gerektiği Yükseköğretim Kurulunca kararlaştırılmıştır.

Yukarıda yapılan açıklamalar neticesinde 1. madde için 2013 ve öncesi girişli lisansüstü öğrencilerin 50/d ve 33/a maddesi uyarınca ilan edilen araştırma görevlisi kadrolara başvuramayacağı anlaşılmaktadır. 2.inci maddede yer alan açıklamada ise Yönetmeliğin yayımlandığı tarihten 2016-2017 güz dönemine kadar ilişikleri kesilen Araştırma Görevlilerin 50/d ve 33/a araştırma kadrolarına ve 50/d ve ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrolarında bulunan 2013 ve öncesi girişli 50/d ve ÖYP’lilerin ilişiklerinin kesilmesi gerektiği 2013 sonrası girişlilerin mezuniyeti sağlamaması halinde ilişiklerin kesilmesi karar verilmiştir.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
30/03/2017 0 4306
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!