Yükleniyor...
More Than Reading 2 - YDS-YÖKDİL Okuma Kitabı

More Than Reading 2 - Yds-Yökdil Okuma Kitabı

YDS, YÖKDİL, TOEFL, IELTS gibi İngilizce sınavlara girecekler için hazırladığımız More Than Reading 2 - YDS-YÖKDİL Okuma Kitabı olarak sınavlara hazırlananlara eksiksiz okuma pratikleri sağlayacak özel bir okuma kaynağıdır.

Gerek İngilizce öğreniminde olsun gerekse de İngilizce sınavlarda, bireylerin okuma-anlama düzeylerinin gelişmesi İngilizcedeki hedeflerine ulaşmalarında onların çok daha hızlı yol katedebilmelerini sağlamaktadır. Okuma-anlama becerisi özellikle de YDS, YÖKDİL, TOEFL ve IELTS gibi ulusal ve uluslararası İngilizce sınavlarda adaylar için çok daha önemli bir nitelik olarak karşılarına çıkmaktadır. Çünkü hangi sınav olursa olsun sorulan tüm soru tipleri gramer ve kelime bilgisinin de yardımıyla bu soruları nasıl anladıklarına ve hangi çözüm yolunu tercih ettiklerini test edecek şekilde kurgulanmaktadır. Buradan hareketle yapacakları doğrular ve yanlışlar da dolayısıyla adayın genel başarısının ölçümlenmesini sağlamaktadır.

www.remzihoca.com da adayların farklı branşlardan derlenmiş zengin içeriklere sahip okuma parçalarından faydalanarak genel İngilizce eğitimlerine ve sınavlara yönelik hedeflerinde onlara destek olmak için More Than Reading 2 okuma kitabını hazırlamıştır. Özellikle orta düzey ve ileri düzey okuma parçalarının yer aldığı More Than Reading 2 ile YDS ve YÖKDİL’e yönelik yönelik mevcut çalışma programınızı daha da zenginleştirebilir, sınavlara yönelik hazırlık sürecinizi şansa bırakmadan hedefinize doğru emin bir şekilde yol alabilirsiniz.

ÖNEMLİ

YDS-YÖKDİL okuma pratiklerine henüz yeni başlıyorsanız, temel ve orta düzey okuma parçalarının yer aldığı More Than Reading 1 kitabımızla ilgili detaylara değindiğimiz yazımızı incelemeyi unutmayın!

Onlarca Okuma Parçası Tek Bir Kitapta

Okuma parçaları, adayların sahip oldukları mevcut kelime ve gramer bilgisinin yanında YDS ve YÖKDİL’de karşılaşacakları soruları anlamaları ve doğru cevaplamaları konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Çünkü sınava hazırlananlar bu süreçte İngilizce metinlerle ne kadar çok içli dışlı olurlarsa sınavda okuyacakları metinler de o denli kolay gelecektir. Çünkü her pratikte olduğu gibi bir işe yönelik düzenli ve detaylı bir şekilde yapılacak tekrarlar, zaman geçtikçe kişinin o işte ustalaşmasını sağlamaktadır. Özenle hazırlanmış zengin içeriklerle dolu okuma parçaları üzerinden yapılacak okuma pratikleri de adayların YDS ve YÖKDİL’deki başarılarına önemli derecede katkı sağlayabilmektedir.

More Than Reading 2 de içerisinde yer alan Sosyal, Sağlık ve Fen Bilimleri alanlarından derlenmiş toplam 100 okuma parçası ile adayların okuma-anlama becerilerini olabildiğince üst seviyelere taşımalarına ve genel anlamda hedefledikleri puanlara ulaşmalarında katkı sağlayıcı bir niteliğe sahiptir. Özellikle de okuma parçalarının detaylı ve düzenli bir şekilde çalışılması YDS, YÖKDİL, TOEFL ve IELTS gibi sınavlardaki uzun metinlere sahip soruların daha rahat anlaşılmasında ve buna bağlı olarak da doğru sayısının artmasında önemli bir rolü vardır.

Kelime ve Çeviri Çalışmalarınızı Detaylandırın

Genel İngilizce çalışmalarının yanında İngilizce sınavlar için de büyük önem teşkil eden kelime bilgisi, adayların sınav sonunda kazanacakları puanlara büyük ölçüde etki edebilmektedir. Bir adayın İngilizce kelime dağarcığı ne kadar iyiyse ve YDS veya YÖKDİL’de çıkan kelimelere ne kadar aşinaysa doğal olarak sınavda karşılaştığı metinleri anlaması ve soruları doğru cevaplandırma ihtimali de o kadar artmaktadır. Bu yüzden, YDS ve YÖKDİL’e hazırlıkta adaylar detaylı kelime çalışmaları sunan kaynakları daha çok tercih etmektedirler.

More Than Reading 2 kaynağı da orta ve ileri düzey metinleriyle bir yandan kullanıcıların okuma-anlama becerilerini besleyerek onların sınavlara yönelik hazırlıklarını desteklerken diğer yandan bu metinlerde yer alan kelimeleri de detaylarıyla birlikte kullanıcılarıyla paylaşmaktadır. Kullanıcılar okuma parçalarında yer alan İngilizce kelimeleri eş anlamlarının yanında collocation ve preposition kullanımlarıyla beraber öğrenerek daha kalıcı bir kelime öğrenme süreci geçirmekte, bu da sınav performanslarına olumlu yönde katkı sağlamaktadır.

Ayrıca, her bir okuma parçasına ait cümle cümle çevirilerden faydalanarak okuma-anlama seviyenizi ve çeviri bilginizi geliştirebilirsiniz. Okuma parçaları üzerinden yapacağınız tüm kelime ve çeviri pratikleri metinleri daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ve sizlerin gerçek sınavda karşılaşacağınız sorulara çok daha hazır olmanızı sağlayacaktır.

Soru Çözümleriyle Kendinizi Test Edin

More Than Reading 2 farklı alanlardan derlenmiş zengin metinlerle dolu bir okuma kitabı olmasının yanında kullanıcılarının okuma-anlama becerilerini en üst seviyeye çıkarabilmeleri için çeşitli soru aktivitelerini de barındırmaktadır. More Than Reading 2’de yer alan her bir okuma parçasının sonunda o parçayla ilgili 15 okuma-anlama sorusu bulunmaktadır. Kitabın tamamında ise toplam 1500 okuma-anlama sorusu yer almaktadır. Yine her 10 okuma parçasının 1 bölümü oluşturduğu kitabımızda da her bölüm sonunda o bölümle ilgili 100 adet kelime ve yapı sorusu vardır. Kitap genelinde ise kullanıcılara toplam 1000 kelime ve yapı sorusu sorulmuştur. More Than Reading 2’de kullanıcıları okuma parçalarıyla birlikte test edebilecekleri toplam 2500 soru beklemektedir.

YANLIŞ

Okuma-anlama becerimi artırmak için yeni kelimeler öğrenmem yeterlidir.

DOĞRU

Okuma-anlama becerisinin gelişmesinde kelimeler kadar en az soru çözmek de önemlidir. Öğrenilen kelimeleri sorular üzerinde uygulamalı olarak görmek ve çözmek öğrenme sürecindeki zihinsel süreçlere büyük katkı sağlamaktadır.

Rh+ Platform Uygulamaları

More Than Reading 2 kitabı ile birlikte Rh+ Platform üzerinden Okuma, Sözlük ve Wordy uygulamalarına da erişme imkanınız bulunmaktadır. Bu uygulamalarla birlikte yapacağınız okuma pratikleri sizlere çok yönlü bir öğrenme deneyimi sunarak hedeflediğiniz seviyelere daha hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Okuma uygulamasıyla More Than Reading 2 kitap içeriğine ek olarak ulaşabileceğiniz okuma parçalarına ulaşabilirsiniz. Kitapta yer alan okuma parçalarını bitirseniz dahi Rh+ Platform’daki bu içeriklerle okuma pratiklerinize kesintisiz devam edebilirsiniz.

Sözlük uygulaması ise hem genel hem de kitabınızda bulunan İngilizce kelimelerin anlamlarına eş anlamları, collocation ve preposition kullanımlarıyla birlikte ulaşabileceğiniz İngilizce sınav sözlüğüdür. Sözlüğü aynı zamanda arattığınız kelimelerin örnek cümle kullanımlarını da inceleyerek kelimelerin anlamlarını daha detaylı kavrayabilmek için de kullanabilirsiniz.

Wordy uygulaması ise hem işitsel hem de görsel duyunuza hitap edecek şekilde tasarlanmış kelime kartları üzerinden sizlere çeşitli kelime pratikleri yaptıran dijital bir kelime öğrenme uygulamasıdır. Özellikle düzenli bir şekilde kullanıldığında kısa sürede İngilizce kelime dağarcığını geliştirmeye büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

Bu uygulamaların yanında Rh+ Platform’da bulunan Kelime Defteri aracını kullanarak da kelime pratikleri yapabilirsiniz. Kelime Defteri, sizlere İngilizce kelime listeleri oluşturmada ve bu listelere çalışmanızda kolaylık sağlayan bir araçtır. Bu listelerden düzenli tekrarlar yaparak hızlı bir şekilde kelime haznenizi büyütebilir, okuma parçalarında anlatılmak istenenleri çok daha detaylı şekilde kavrayabilirsiniz.

More Than Reading 2’nin Artıları

1. Sosyal, Sağlık ve Fen Bilimleri alanlarından derlenmiş 100 okuma parçası

2. Okuma-anlama, kelime ve gramer bilginizi test edecek 2500 soru

3. Cümle cümle çeviri öğrenme fırsatı

4. Collocation ve preposition kullanımlarıyla birlikte eşsiz bir kelime öğrenme deneyimi

5. Kitabınızla uyumlu, eş zamanlı erişim sağlayabileceğiniz online uygulamalar

Siz de İngilizce sınavlara hazırlanıyor ya da genel İngilizce bilginizi geliştirmek istiyorsanız orta ve ileri düzey metinlerle dolu zengin bir içeriğe sahip More Than Reading 2 okuma kitabını edinerek okuma-anlama becerinizi çok yönlü bir şekilde geliştirebilirseniz. Eğer İngilizce’ye ya da sınavlara hazırlanmaya yeni başlıyorsanız aşağıdaki butonda yer alan, temel ve orta düzey metinlerden oluşan More Than Reading 1 kitabımızı inceleyerek İngilizce okuma pratiklerine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca, hemen bizle iletişime geçerek tüm kitaplarımızla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

More Than Reading 1

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
04/05/2021 0 1542
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!