Yükleniyor...
ÖSYM- IELTS DAVASINDA SON DURUM
ÖSYM- IELTS DAVASINDA SON DURUM

Ösym- Ielts Davasinda Son Durum

Avukat Mustafa Kemal Batur,IELTS eş değerliklerindeki değişikliklerden dolayı ÖSYM'YE açılan davayı kazandıklarını açıkladı.

#IELTS
02/09/2013 0 974

ÖSYM IELTS puanlarının eşdeğerlik tablolarında değişiklik yapmıştı ve IELTS sonuçlarında sınav sonuçlarının açıklanma tarihini esas alacağını, 23 Temmuzdan önce yapılan fakat sonuçları bu tarihten sonra açıklanan IELTS sınavlarında, 23 Temmuzdaki eşdeğerlik tablosunun esas alınacağını belirtmişti.ÖSYM sınav tarihini değil sonuçların açıklanma tarihini değerlendirmeye almıştı.Bunun üzerine nisandaki eşdeğerlik tablosuna göre Haziran ayındaki IELTS sınavına girmeye karar veren adaylar tarafından ÖSYM' ye tepki verildi.

Öğretim görevliliği programına hazırlanan davacı tarafından IELTS'in eşdeğerliliğini belirleyen Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin 23 Temmuz 2013 tarihinde belirlediği Eşdeğerlik puan hesaplama sisteminin ; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin herhangi bir gerekçe bildirmeden eş değerlik puanlarının ani ve hukuksuz olarak tekrardan değiştirildiği , Öğretim Görevliliği Programına hazırlanan davacının bu nedenle söz konusu programlarına başvuramadığı gerekçesiyle iptali ve yürütülmesinin durdurulması istenmiştir.

Avukat Mustafa Kemal Batur, kendi web sitesi üzerinden "Ankara 13. İdare Mahkemesinden Abdulkadir B…t ve Kemal Özgür H…….u için açılan davalarımızdan idarenin savunmasına kadar “YÜRÜTMENİN DURDURULMASI KARARI” alınmıştır. Karar imzadan geçtikten sonra emsal teşkil edecek ve tüm müvekkillerimizin dosyasına sunulacaktır." açıklamasında bulunmuştur.

Şuanda tüm o tarihte sınava giren adaylar tarafından ÖSYM'nin vereceği karar beklenmektedir.

02/09/2013 0 974
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Benzer Yazılar
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!