Yükleniyor...
YDS Çözümlü Deneme Sınavları Kitabı

Yds Çözümlü Deneme Sınavları Kitabı

YDS Çözümlü Deneme Sınavları Kitabı, özgün ve güncel sorulardan oluşan 10 adet YDS deneme kaynağı ile kullanıcılarına eksiksiz bir soru çözüm deneyimi sunmaktadır.

Günümüzde her geçen yıl gerek bireysel amaçlar doğrultusunda olsun gerekse de belirli akademik ya da kariyer hedefleri, yabancı dil sınavlarına giren kişi sayısında büyük artışlar gözlenmektedir. Özellikle de ülkemizde ÖSYM tarafından düzenlenen YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) ve YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı) sınavlarına katılan kişi sayısı artmakla birlikte, kamu kurumlarında, lisansüstü eğitim ve akademik kadro başvurularında yabancı dil yeterliliği noktasında bu sınavlardan alınacak yüksek puanlar eskiye nazaran daha da büyük önem teşkil etmeye başlamıştır. YDS sınavı da başta İngilizce olmak üzere tercihe göre birçok yabancı dil üzerinden adayların akademik hedeflerine ulaşmada ya da kamu personellerinin dil tazminatı başvurularında girmeleri ve yabancı dil yeterliliklerini belgelendirmeleri gereken bir sınav olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı da adaylar YDS hazırlık süreçlerinde kendilerini sınava eksiksiz hazırlayacak eğitimlere ya da hazırlık süreçlerini destekleyecek kaynaklara bir hayli ihtiyaç duymaktadır.

ÖNEMLİ

Kamu kurumlarına yapılacak yabancı dil tazminatı başvurularında YDS puanı şartı aranmaktadır. Bu başvurularda maalesef YÖKDİL puanının geçerliliği bulunmamaktadır.

YDS Tamamı Çözümlü 10 Deneme Sınavı

YDS Deneme Sınavları kitabı, www.remzihoca.com tarafından oluşturulmuş olan, gerçek YDS ile birebir uyumlu sorulardan hazırlanmış 10 özgün denemenin ve her bir soru için online açıklamalı cevap anahtarının bulunduğu bir YDS deneme kaynağıdır. YDS’ye eksiksiz hazırlanmak isteyenlerin soru çözme ve sınava aşinalık kazanma noktasındaki çalışmalarını önemli derecede destekleyecek bir yapıya sahip olan YDS Deneme Sınavları, özellikle de Rh+ Platform’dan erişilebilen online açıklamalı cevap anahtarları ile adaylara sınava hazırlık süreçlerinde eksiklerini görme ve giderme noktasında faydalı bir rehberlik sağlamaktadır.

YDS Hazırlıkta Soru Çözümünün Önemi

Birçok sınavda olduğu gibi YDS’de de yüksek puanlara ulaşabilmek için adayların önemli bir hazırlık sürecini tamamlamaları gerekmektedir. Bu hazırlık sürecinin uzunluğu ya da içeriği de her ne kadar adayın bireysel İngilizce seviyesine göre değişiklik gösterse de değişmeyen bir şey vardır ki o da sınav deneyimidir.

Sınav deneyimi YDS için bir hayli önemlidir. Çünkü adaylar her ne kadar YDS Gramer konularını bilseler de belirli bir sınav deneyimine ve motivasyonuna sahip olamadıklarında bildikleri sorularda dahi hatalara düşebilmektedirler. Bu da dolayısıyla adaylarda zaman kaybına ve motivasyon düşüşüne neden olabilmektedir.

Soru çözüm pratikleri ise özellikle YDS’de adaylara büyük bir sınav deneyimi sağlayan en temel çalışmalardan biridir. Çünkü her deneme çözümünde aslında gerçek sınav üzerine tekrar yapılmaktadır. Bu tekrar sayısı da dolayısıyla ne kadar çok olursa adayın başarısı da o denli artmaktadır. Ayrıca, YDS hazırlıkta sınavda çıkan soru tiplerini bilmek ve bu soru tiplerinin çözümlerindeki püf noktalarına hakim olmak da sınav başarısı noktasında adaylara fazladan puan kazandırabilmektedir.

ÖNEMLİ

YDS’de Hangi Soru Tipleri Sorulmaktadır? başlıklı yazımızı inceleyerek YDS’de çıkan soru tipleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Açıklamalı Cevaplardan Oluşan Detaylı Sınav Performansı

YDS hazırlık sürecinde adaylar için deneme çözmek kadar çözdükleri denemeler üzerinden bireysel performanslarını ölçmeleri ve buna göre çalışma düzenlerini şekillendirmeleri de bir hayli önemlidir. Çünkü soruların doğru cevapları ve bu cevapların neden doğru olduğunun bilinmesi ve özümsenmesi, adayların sınav başarısı üzerinde önemli bir etki yaratabilmektedir. Ayrıca, adayın hangi soru tipleri üzerinde daha başarılı olduğunu ve hangilerinde ise eksikleri bulunduğunu görmesi, bireysel çalışma programını revize etmesinde ona büyük bir artı sağlayacaktır. Bu da dolayısıyla YDS’den hedeflediği puana ulaşmasında ona önemli derecede yardımcı olacaktır.

YDS Deneme Sınavları kitabı da format olarak kullanıcılarına bir deneme kitabından çok daha fazlasını sunmaktadır. Rh+ Platform ile online bir şekilde eş zamanlı olarak kullanılabilen YDS Deneme Sınavları, her deneme sonrası platform üzerinden kullanıcılarına sağladığı online sınav performansı ve bu performansla birlikte her bir soru için detaylı cevapların ve çözüm önerilerinin bulunduğu açıklama cevap anahtarı ile kullanıcılarına çok yönlü bir deneme çözüm süreci yaşatmaktadır. Adaylar deneme sonrasında hatalarını anında görebilmekte, eksik oldukları noktaları ve bu noktaları geliştirmeye yönelik önerileri de beraberinde öğrenebilmektedirler.

Yine denemelerde karşılaştıkları kelimelerin anlamlarını eş anlam, collocation ve preposition kullanımlarıyla birlikte de görebilmektedirler. Bu da adaylara kelimeleri sorular üzerinden öğrenme fırsatı sunarak sınavda karşılaşacakları soru tiplerine ve kullanım tarzlarına daha da aşinalık kazanmaları noktasında kolaylık sağlamaktadır.

Ayrıca, adaylar sınav raporu boyunca belirli sorulara ya da soru tiplerine özel önemli ipuçlarını İpucu Havuzu uygulaması aracılığıyla görüntüleyebilmektedirler. Bu ipuçları ise adayları doğru cevaba ulaştıran önemli bilgilerden oluştuğu için gerçek sınav esnasında onlara hem hız hem de puan kazandıran nitelikteki ipuçlarıdır.

Neden YDS Deneme Sınavları?

1. Güncel sınavlar dikkate alınarak hazırlanmış tamamı özgün sorular

2. Soru tiplerinden süre yönetimine detaylı sınav performansı

3. Her bir soru için açıklamalı cevaplar ve çözüm önerileri

4. Kelimelerin anlamlarının yanında eş anlam, collocation ve preposition kullanımları

5. Hız ve puan kazandıran nokta atışı ipuçları

YDS’ye girecek adaylar için özgün sorulardan titizlikle derlenerek hazırlanmış YDS Deneme Sınavları, temel bir deneme kaynağına ek olarak kullanıcılarına denemelerde geçen kelimelerin detaylı anlamlarını, soruların açıklamalı cevaplarını ve bireysel deneme performansı gibi ekstraları da sunan özel bir YDS Deneme kaynağıdır. Eğer siz de YDS’ye hazırlanıyor ve detaylı soru çözümleri yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan butondan YDS Deneme Sınavları kaynağımızı edinebilirsiniz. Ayrıca, YÖKDİL’e hazırlanıyor ve yine aynı şekilde kapsamlı bir deneme kaynağından faydalanmak istiyorsanız aşağıdaki butonlardan YÖKDİL Sosyal Bilimler Deneme Sınavları, YÖKDİL Sağlık Bilimleri Deneme Sınavları ve YÖKDİL Fen Bilimleri Deneme Sınavları kaynaklarımızı da inceleyebilirsiniz. Kitaplarımızla ilgili detaylı bilgi almak için Canlı Destek hattımızdan bizlerle iletişime de geçebilirsiniz.

YDS Deneme Sınavları YÖKDİL Sosyal Bilimler Deneme Sınavları YÖKDİL Sağlık Bilimleri Deneme Sınavları YÖKDİL Fen Bilimleri Deneme Sınavları

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
04/05/2021 0 1140
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!