Yükleniyor...
YÖKDİL Sınavı'na Nasıl Hazırlanmalıyım?
YÖKDİL Sınavı'na Nasıl Hazırlanmalıyım?

Yökdil Sınavı'na Nasıl Hazırlanmalıyım?

Başarılı olmak için nasıl çalışacağımızı ve hangi sınava çalışacağımızı bilmek çok önemlidir. Planlı ve programlı, yani bilinçli bir hazırlanma süreci geçirerek zamanınızı ve enerjinizi en doğru şekilde değerlendirmiş olursunuz.

Başarılı olmak için nasıl çalışacağımızı ve hangi sınava çalışacağımızı bilmek çok önemlidir. Planlı ve programlı, yani bilinçli bir hazırlanma süreci geçirerek zamanınızı ve enerjinizi en doğru şekilde değerlendirmiş olursunuz.

Bu bağlamda YÖKDİL sınavını tüm hatlarıyla öğrenmek için daha önceden yayımlamış olduğumuz içeriklerimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

YÖKDİL Sınavı Projesi Hayat Geçiriliyor

YÖKDİL Sınavında Çıkan Soru Tipleri Nelerdir

Her şeyden önce belirtmek isteriz ki İngilizce, bir iki ay gibi kısa bir zaman diliminde öğrenilecek bir şey değildir. İngilizceyi öğrenmek bir zaman ve birikim gerektirir. Sınava ilk girişinizde alacağınız puanlar motivasyonunuzu etkilemesin. Çünkü biliyorsunuz ki motivasyon verimli ders çalışmayı etkileyen en önemli olgulardan biridir. Bunun için hedeflerimizi bilmeli, kendimizi psikolojik olarak bu duruma hazırlamalıyız ve en önemlisi düzenli ve disiplinli olarak çalışmamızı sürekli hale getirmeliyiz.

YÖKDİL sınavına ilk kez hazırlanacağım ne yapmalıyım?

Eğer ilk kez bu düzeyde bir yabancı dil sınavına hazırlanacaksanız ve İngilizce bilginiz yetersizse sizlere başlangıç için Ön Hazırlık ve YÖKDİL Hazırlık gruplarını öneriyoruz. Peki bu gruplar nedir, ne öğreneceğim?

-Ön Hazırlık Grubu: Bu grup İngilizceye yeni başlayanlar ya da uzun süre İngilizceyle ilgilenmemiş olan adaylar için hazırlanmıştır. Ön Hazırlık grubunda İngilizceye sıfırdan başlanır. En temel bilgiler, gramer yapıları, kelime çalışmaları ve temel collacation çalışmaları gerçekleştirilir. Açıkça söylemek gerekirse bu grupta adaylar bir sonraki seviyede alacağı İngilizce eğitimi için hazırlanmaktadır.

-YÖKDİL Hazırlık Grubu: Bildiğiniz gibi YÖKDİL; Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri olarak 3 farklı alana ayrılmaktadır. Gireceğiniz alana göre seçtiğiniz YÖKDİL Hazırlık grubunda temel gramer bilgisinden başlayarak, detaylı soru tipi analizleri, soruların çözüm yolları gibi YÖKDİL’e eksiksiz hazırlanmanızı sağlayacak tüm çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu grupta alana özgü okuma, çeviri, kelime ve collocation çalışmaları da yapılmaktadır.

Daha önce YÖKDİL’e girip belirli bir puan almışsanız ve puanınızı yükseltmek istiyorsanız YÖKDİL Hazırlık ve Temel Akademik Çeviri gruplarına birlikte katılarak bu sınava eksiksiz hazırlanabilirsiniz.

-Temel Akademik Çeviri Grubu: Hem YDS hem de YÖKDİL okuduğunu anlamaya dayalı sınavlardır ve bu yönde çalışmalar gerçekleştirerek bu sınavlardan iyi puanlar almak hayal değildir. Temel Akademik Çeviri grubu adaylara sıfırdan akademik düzeyde çeviri öğretmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu gruba katılanlar cümle düzeyinden başlayarak çeviri yapmanın inceliklerini öğrenirken aynı zamanda kelime ve collocation bilgilerini geliştirmektedirler. Bu grubun adaylara en büyük avantajı YÖKDİL ve YDS’de okuma anlama sorularında daha başarılı olmayı sağlamasıdır. Ayrıca Temel Akademik Çeviri Grubu adayların sınavda hızlanarak zamanı daha etkili kullanmalarını sağlar.

YÖKDİL sınavına hazırlanmak istiyorsanız geç kalmadan seviyenize uygun gruba katılarak siz de eksiksiz hazırlanabilirsiniz. Tüm alanlara özel olarak hazırlanmış YÖKDİL Deneme Sınavları, YÖKDİL Kelime Listeleri ve YÖKDİL Ana Ders Kaynağı tarafımızdan tüm katılımcılara ücretsiz sağlanmaktadır. Tek yapmanız gereken düzenli ve disiplinli olarak çalışmaktır.

Daha fazla bilgi almak için: www.remzihoca.com

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
Rh More Than Reading 1

1500 Okuma-Anlama Sorusu, 1000 Kelime ve Yapı Sorusu; Detaylı Ek Kitap ve 1 Yıl Ücretsiz Online Hizmetler.

Rh More Than Reading 1
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
12/06/2018 0 77286
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!