Yükleniyor...
YÖKDİL Sınavı'na Nasıl Hazırlanmalıyım?

Yökdil Sınavı'na Nasıl Hazırlanmalıyım?

YÖKDİL’de başarıya ulaşmanın püf noktası sınavı tanımaktan ve eksiksiz bir hazırlık sürecinden geçmektedir. Siz de “YÖKDİL Sınavı’na Nasıl Hazırlanmalıyım?” sorusuna cevap arıyorsanız bu yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Başarıya ulaşmada hedefimize giden yolu tanımak, analiz etmek ve yolun gerekliliklerini yerine getirmek büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden, YÖKDİL’de başarıyı yakalamak için de sınavı tanımalı ve YÖKDİL Hazırlık sürecini planlı ve yoğun bir şekilde geçirmeliyiz.

YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı), lisansüstü eğitim almak ya da akademik kadrolara başvurmak isteyenlerin ve çeşitli kurumlara iş başvurularında bulunacakların, yabancı dil yeterliliklerini belgelendirmek adına girdikleri, ÖSYM tarafından düzenlenen bir yabancı dil sınavıdır.

Sosyal, Sağlık ve Fen Bilimleri olmak üzere 3 farklı alandan birini tercih ederek girdikleri YÖKDİL sınavında 80 soru sorulmakta ve adaylara sınavı tamamlamaları için 180 dakikalık (3 saat) bir süre zarfı tanınmaktadır. Sınavda çıkan soru tipleri ise sabit olmakla birlikte sorularda yer alan kelimeler ve metinler sınava girilen alana göre değişiklik gösterebilmektedir.

ÖNEMLİ

YÖKDİL’e hazırlanıyor ve sınavda çıkan soru tiplerine dair detaylı bilgi almak istiyorsanız YÖKDİL Sınavında Çıkan Soru Tipleri Nelerdir? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

YÖKDİL Sınavına İlk Kez Hazırlanıyorum Ne Yapmalıyım?

Her şeyden önce belirtmek isteriz ki İngilizce, bir-iki ay gibi kısa bir zaman diliminde öğrenilecek bir şey değildir. İngilizceyi öğrenmek bir zaman ve birikim gerektirir. Sınava ilk girişinizde alacağınız puanlar motivasyonunuzu etkilemesin. Çünkü biliyorsunuz ki motivasyon verimli ders çalışmayı etkileyen en önemli olgulardan biridir. Bunun için hedeflerimizi bilmeli, kendimizi psikolojik olarak bu duruma hazırlamalıyız ve en önemlisi düzenli ve disiplinli olarak çalışmamızı sürekli hale getirmeliyiz.

Eğer ilk kez YÖKDİL’e hazırlanacaksanız ve İngilizce dil bilginiz yetersizse öncelikle İngilizce gramer konularını detaylıca öğrenmeye ve İngilizce okuma-anlama becerinizi geliştirmeye odaklanmalısınız. Daha sonrasında detaylı soru tipi analizleri yapabileceğiniz bol soru çözümleriyle öğrendiklerinizi pekiştirmeli ve soru çözümünde hız kazanmalısınız. Böylelikle, sınava hazırlık sürecinden alacağınız verimi en yükseğe çıkararak hedeflediğiniz YÖKDİL puanına çok daha rahat şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu noktada da YÖKDİL hazırlık sürecinde alacağınız eğitimlerin ve yararlanacağınız kaynakların sınav başarınız üzerinde önemli bir etkisi bulunduğunu hatırlatmak isteriz. İster sıfırdan hazırlanın isterseniz belirli bir seviyeye sahip olun www.remzihoca.com , YÖKDİL müfredatının dikkate alındığı güncel ve özgün içeriklerden oluşturulmuş YÖKDİL eğitimleri ve kaynakları ile sizlere eksiksiz bir online YÖKDİL hazırlık süreci sunmaktadır.

Online YÖKDİL Hazırlık Eğitimleri (Sosyal, Sağlık, Fen)

Seviyeniz ne olursa olsun sınava yönelik İngilizce’ye dair bilmediklerinizi öğrenmenize, bildiklerinizi ise pekiştirmenize yardımcı olacak YÖKDİL hazırlık eğitimlerimiz, YÖKDİL Sosyal, YÖKDİL Sağlık ve YÖKDİL Fen olmak üzere 3’e ayrılmakta ve tüm ders akışı ve materyalleri alana özgü içerikler üzerinden ilerlemektedir.

YÖKDİL hazırlık eğitimlerimizde temel gramer çalışmalarının yanında alanınıza ait kelime ve cümle yapılarına yönelik yoğun pratikler yürütülmektedir. YÖKDİL soru tipleri üzerine analizlerin de yapıldığı bu eğitimlerde katılımcıların bilgilerini pekiştirmelerine yardımcı olacak soru çözümleri de gerçekleştirilmektedir.

YANLIŞ

YÖKDİL puanları, kamu personelleri için yabanı dil tazminatı başvurularında da geçerlidir.

DOĞRU

Yabancı dil tazminatı başvurularında kamu personelleri sadece YDS puanlarını kullanabilmektedirler. YÖKDİL puanlarının maalesef geçerliliği bulunmamaktadır.

YÖKDİL Temel Akademik Çeviri ve Kelime

Sınava sıfırdan hazırlananlar için cümle düzeyinde İngilizceden Türkçeye çeviri becerisinin öğretildiği, okuma-anlama bilgisini geliştirecek Sosyal, Sağlık ve Fen alanlarından derlenmiş okuma parçalarının yardımıyla detaylı kelime çalışmalarının yapıldığı ve bu kelimelere özgü collocation ve prepositionların öğretildiği çeviri eğitimidir.

YÖKDİL Puanımı Artırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Eğer YÖKDİL’e daha önceden girdiyseniz ve belirli bir İngilizce seviyesine sahipseniz izlemeniz gereken yol daha çok konu eksiklerinizi kapatmak ve bol soru çözümü ile yoğun bir şekilde sınava hazırlanmak olmalıdır.

Özellikle de çözdüğünüz soru ve denemeler üzerinden hatalı olduğunuz soru tiplerini veya bilmediğiniz gramer yapılarını tespit edip düzelterek eksiklerinizi kolayca giderebilirsiniz. Geriye kalan çalışma sürecinizde ise de tamamıyla soru çözümüne odaklanmak sizlerin gerçek sınavda daha hızlı ve doğru bir şekilde soru çözmenizi sağlayacaktır.

Bu temel çalışma prensiplerine ek olarak hem eksik olduğunuz İngilizce gramer konularını öğrenmek hem de YÖKDİL soru tiplerinin çözümüne yönelik ipuçları edinmek sizlere gerçek sınavda önemli derecede hız ve puan kazandıracaktır.

Online YÖKDİL Soru Çözüm & Deneme Eğitimleri (Sosyal, Sağlık, Fen)

Siz de belirli bir İngilizce bilgisine sahipseniz veya sınava daha önceden girmiş olup puanınızı artırmak istiyorsanız YÖKDİL soru ve deneme çözümlerinin yapıldığı eğitimlerimize katılabilirsiniz.

YÖKDİL Sosyal, YÖKDİL Sağlık ve YÖKDİL Fen Deneme olmak üzere tamamı alana özgü içerikler üzerinden ilerlenecek bu eğitimlerimizde yoğun soru ve deneme çözümlerinin yanında her bir soru tipi üzerine ayrıntılı analizler gerçekleştirilmekte ve katılımcılarla sınavda onlara hız ve puan kazandıracak önemli ipuçları da paylaşılmaktadır.

YÖKDİL İleri Akademik Çeviri ve Okuma

Sınava daha önceden giren ya da belirli bir İngilizce bilgisine sahip olup puanını artırmak isteyenlerin Sosyal, Sağlık ve Fen alanlarından seçilerek hazırlanmış ileri düzey akademik metinlerinin yardımıyla İngilizceden Türkçeye çeviri öğrendikleri eğitim grubudur. Derslerde çeviri çalışmalarını destekleyecek ve okuma-anlama becerilerini geliştirecek yoğun kelime çalışmaları ile birlikte ayrıntılı okuma aktiviteleri de yapılmaktadır.

YÖKDİL Hazırlık Kitapları

YÖKDİL’e girecek adaylar aldıkları hazırlık eğitimlerinin yanında öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlayacak soru bankalarına ve okuma-anlama becerilerini geliştirmelerine, daha hızlı okumalar yapmalarına yardımcı olacak pratik okuma kitaplarına da ihtiyaç duyabilmektedirler. Özellikle de YÖKDİL için Sosyal, Sağlık ve Fen alanlarına özgü olarak hazırlanan bu kitaplar adayların sınav başarısı üzerinde büyük ölçüde etki yaratabilmektedir.

Temel, orta ve ileri düzey metinler üzerinden okuma-anlama, çeviri ve kelime bilgisini geliştirmek isteyenler için hazırladığımız More Than Reading 1 ve More Than Reading 2 kitaplarının her birinde tüm alanlardan (Sosyal, Sağlık, Fen) derlenmiş toplam 100 okuma parçası bulunmaktadır.

Yine her iki kitap için de ayrı ayrı 1500 okuma-anlama sorusu ve 1000 kelime-yapı sorusu bulunmakla birlikte kitapta yer alan kelimelerin eş anlamlarının yanında collocation ve preposition kullanımları da adaylarla paylaşılmaktadır.

Deneme sınavı kitaplarımız ise YÖKDİL Sosyal Bilimler Deneme Sınavları, YÖKDİL Sağlık Bilimleri Deneme Sınavları ve YÖKDİL Fen Bilimleri Deneme Sınavları olmak üzere 3’e ayrılmakta ve her bir kitapta tamamı alana özgü sorulardan oluşan 10 adet özgün deneme sınavı bulunmaktadır.

Kitaplarda yer alan her bir soru için açıklamalı cevapların bulunduğu online açıklamalı cevap anahtarlarını kullanarak bilmediklerinizi anında öğrenebilirsiniz. Ayrıca, Rh+ Platform’da yer alan ayrıntılı deneme raporu üzerinden konu başlıklarına göre tüm sınav performansınızı detaylıca inceleyebilirsiniz.

Siz de YÖKDİL’e hazırlanıyorsanız geç kalmadan seviyenize uygun gruplarımıza katılarak ve kitaplarımızı alarak sınava eksiksiz hazırlanabilirsiniz. Online derslerde ihtiyaç duyacağınız kaynakların tarafınıza dijital olarak ücretsiz bir şekilde sağlanacağı eğitimlerimiz ile sınava düzenli şekilde hazırlanarak hedeflediğiniz YÖKDİL puanına bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Eksiksiz Online YDS+YÖKDİL Hazırlık

YDS+YÖKDİL Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS+YÖKDİL Hazırlık
12/06/2018 0 109898
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!