Yükleniyor...
Soru & Cevap

YDS-YÖKDİL-YKSDİL online eğitimlerinden temel konulara kadar aklınıza takılan tüm soruların cevapları burada

TOEFL'da Hangi Soru Tipleri Sorulmaktadır?

Soran : Misafir
24 Şubat 2022
681

ETS (Educational Testing Service) tarafından düzenlenen TOEFL’da (Test of English as a Foreign Language) adayların İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin test edildiği bir sınavdır. TOEFL kapsamında sınav bölümleri ise genel hatları ile şu şekildedir;

  • Okuma: 60-80 dakika sürmektedir. Soru sayısı 36-56 arasında değişmektedir. Akademik metinlerde 3 veya 4 parça okuma ve sorulara cevap verilmesi istenir.
  • Dinleme: 60-90 dakika sürer. Aday 34-51 sorudan sorumludur. Konuşmalar, sınıf tartışmaları ve sohbetler dinlenir, ardından sorular cevaplanır. Okuma ve dinleme bölümü bittikten sonra 10 dakika ara verilir ve ardından konuşma ve yazma bölümüne geçilir.
  • Konuşma: 20 dakikadır. Bilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma test edilir.
  • Yazma: 50 dakikalık bir süre zarfı vardır. Okuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yanıtları yazma, yazarak bir fikri destekleme ölçülmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.

Popüler Sorular

Aklına Takılan
Bir Şey mi Var ?

Henüz sorunun cevabını bulamadıysan, bize sor, hemen cevaplayalım.

Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!