Yükleniyor...

FCE'de Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

FCE, Cambridge tarafından düzenlenen kişinin iş ortamında ve günlük yaşamı kapsamındaki İngilizce düzeyinin test edildiği ve belirlendiği bir dil sınavıdır.

Birçok dil sınavında okuma, yazma, dinleme, konuşma becerilerini ölçülmektedir. FCE’ de ise bu bölümlerin yanında bir de “İngilizce Kullanımı” bölümü vardır. Toplamda 5 bölümden oluşan FCE sınavında başarılı olmak için genel İngilizce hazırlık sürecinin yanında adayın sınav bölümlerine yönelik ek pratikler yapması gerekebilir. Bu doğrultuda;

-        Okuma bölümünde genel olarak kişinin okuma ve anlayabilme becerilerinin doğruluğu hızı test edildiği için adayın bu bölüm kapsamında bolca okuma alıştırmaları yapması ve kelime öğrenmesi uygun olacaktır.

-        Yazma bölümünde ise genel bağlamda gerek basılı gerek internet üzerinde yer alan makalelerin, dergilerde ve gazetelerde yayınlanan haberlerin okunması adayın yazı dilini geliştirecek ve sınavda yazma bölümünde adayın daha yüksek puanlar alabilmesine katkı sağlayacaktır.

-        İngilizce kullanımı bölümünde adayın dil bilgisi ve kelime bilgisi test edilmektedir. Kelimelere ve metinlere yönelik bir bölüm olduğu için adayın okuma bölümüne yönelik yaptığı çalışmalar bu bölümde de fayda sağlayacaktır.

-        Dinleme bölümü adayın İngilizce dinleme ve bunun üzerine yapacağı analizler, test etmektedir. Bolca İngilizce haber, sinema, dizi, belgesel izlenmesi ve bu yayınlarda yer alan yapıların iyi öğrenilmesi adaya bu bölümde yardımcı olacaktır.

-        Konuşma kısmında ise adayın İngilizce iletişim kurabilme becerisi sınanmaktadır. Bu bölümden başarılı olabilmek için İngilizce içerikli yayınların izlenmesi, bu yayınlarda yer alan kalıpların öğrenilerek konuşma pratikleri yapılması uygun olacaktır. Ayrıca, bilgisayar ve akıllı telefonlarda kullanılabilen, kişilerin İngilizce konuşma becerisini geliştirmeye yönelik eğitim amacıyla oluşturulmuş konuşma uygulamalarından yararlanmak ta konuşma bölümü için ayrıca faydalı olacaktır.

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!