Yükleniyor...

YÖKDİL’de Başarı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Adayların, İngilizce dil yeterliliklerini belgeleyebilmeleri adına Yükseköğretim Kurulu (YÖK) koordinasyonunda düzenlenen YÖKDİL Sınavı yılda iki defa yapılmaktadır. 2018 YÖKDİL tarihleri için tıklayınız.

Her geçen gün başvuran aday sayısının artması ve sınav sistemin daha da oturaklı hale gelmesi adayların YÖKDİL'e hazırlanırken planlı, özverili ve bilinçli bir çalışma sürecine ihtiyaç duyacaklarını gösteriyor. Bizde bu yazımızda YÖKDİL'e girecek adaylar için etkili hazırlanma sürecine dair bilgiler vereceğiz.

Bildiğiniz üzere kısa bir sürede yabancı dil öğrenmek zordur. Çünkü, yabancı dil öğrenmek bir zaman ve birikim işidir. Bunun yanında, YÖKDİL gibi İngilizce dil sınavlarından yüksek puanlar alabilmekte kolay değildir. Sınavlarda hedeflediğiniz puanlara ulaşmak için aylar öncesinden düzenli bir programa dahil olmalı ve özveri göstererek çalışmanız gerekmektedir. Ayrıca, hedeflerinizi iyi belirlemeli ve motivasyonunuzu daima yüksek tutmalısınız. Bu şekilde, kendinden emin ve etkili bir hazırlanma süreci ile YÖKDİL'de hedeflediğiniz puanlara ulaşabilirsiniz.

Diğer yandan geçmiş YÖKDİL sınavları hakkında bilginiz olması da YÖKDİL'de size avantaj sağlayacaktır. Bunun için aşağıda yer alan bağlantıları inceleyebilirsiniz.

- YÖKDİL nedir?

- YÖKDİL’de hangi soru tipleri sorulmaktadır?

- YÖKDİL’in avantajları nelerdir?

YÖKDİL Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?

Eğer YÖKDİL'e ilk defa giriyorsanız ve İngilizce bilginiz yetersizse Ön Hazırlık, Temel Akademik Çeviri ve  YÖKDİL Hazırlık gruplarına katılım sağlayabilirsiniz. Peki bu gruplar ve içerikleri nelerdir?

-Ön Hazırlık Grubu: Bu grup YDS ya da YÖKDİL'e hiç girmemiş ya da girip 45'in altında puan alan İngilizceye yeni başlayan ya da uzun süre İngilizceyle ilgilenmemiş olan adaylarımız için uygundur. Ön Hazırlık grubunda İngilizceye sıfırdan başlanır. En temel bilgiler, gramer yapıları, kelime çalışmaları ve temel collacation çalışmaları gerçekleştirilir. Bu grup ile adaylar bir sonraki seviyede alacağı İngilizce eğitimi için hazırlanmaktadır.

-Temel Akademik Çeviri Grubu: Bu grup sıfırdan akademik düzeyde çeviri öğrenmek ve okuma anlama becerilerini geliştirmek isteyenler için oluşturulmuştur. Grup kapsamında cümle düzeyinden başlayarak çeviri yapmanın inceliklerini kavrayıp, kelime ve collacation bilgilerinizi geliştirebilirsiniz. Temel Akademik Çeviri grubu ile 2018 Sonbahar YÖKDİL 'de yer alacak okuma anlama sorularını rahat ve hızlı bir şekilde çözerek hedeflediğiniz puanlara bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

- YÖKDİL Hazırlık: Alana göre katılacağınız YÖKDİL gruplarımızda (YÖKDİL Fen, YÖKDİL, YÖKDİL Sosyal) temel gramer bilgisinden detaylı soru tipi analizleri ve soruların çözüm yolları gibi YÖKDİL 'e etkin bir şekilde hazırlanmanızı sağlayacak tüm çalışmalar yapılacaktır. Gruplarda alana özgü okuma, çeviri, kelime ve collacation çalışmaları da yapılmaktadır.

Daha önce YÖKDİL’e girip belirli bir puan almışsanız ve puanınızı yükseltmek istiyorsanız yine YÖKDİL gruplarının yanında İleri Akademik Çeviri Grubuna ve YÖKDİL Deneme gruplarımıza katılım sağlayabilirsiniz.

-İleri Akademik Çeviri Grubu: Bu grup çeviri ve okuma konusunda bir temeli olan ve kendini geliştirmek isteyenlere yönelik bir gruptur. İleri düzey metinler üzerinde yoğun çeviri çalışmaları yapılarak adayın akademik bağlamda okuma anlama becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Diğer yandan, 2018 Sonbahar YÖKDİL sınavında hız kazanmanızı sağlayarak hedefinize ulaşmada yardımcı olmaktadır.

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!